Hírek
2023. Május 27. 10:32, szombat |
Belföld
Forrás: Ügyészség
11 év fegyházbüntetést kapott az autós ámokfutó
A Debreceni Járásbíróságon ítélettel zárult annak a férfinak az ügye, aki ellen Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntette, közúti veszélyeztetés bűntette és ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt emelt vádat.
Az erőszakos többszörös visszaeső vádlott 2022. február 8-án autójával ittas állapotban menekült a rendőrök elől és a többszöri rendőri figyelmeztetés ellenére sem állt meg. A menekülés alatt a vádlott gépjárművét nagy sebességgel az egyik őt megállítani szándékozó rendőr felé irányította, aki úgy kerülte el, hogy a vádlott elüsse, hogy elugrott a kocsi elől a négysávos út szalagkorlátja felé.
A Debreceni Járásbíróság a férfit az ügyészi vádirattal egyezően bűnösnek mondta ki, így halmazati büntetésül 11 év fegyház fokozatú szabadságvesztés büntetésre, 10 év közügyektől eltiltásra és 7 év járművezetéstől eltiltásra ítélte. A bíróság továbbá megállapította, hogy mivel a vádlott erőszakos többszörös visszaeső, ezért nem bocsátható feltételes szabadságra.
A bíróság ítéletét az ügyészség tudomásul vette, míg a vádlott és védője fellebbezést jelentettek be ellene, elsődlegesen felmentésért, másodlagosan pedig enyhítésért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
