Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2019. Február 18. 09:56, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

400 milliót csalt el egy nógrádi bűnbanda

400 milliót csalt el egy nógrádi bűnbanda

Az ügyészség tizenhat ember ellen emelt vádat, akik a betonacél-kereskedelemben építettek ki fiktív cégláncolatot, és így csaltak el 400 millió forintnyi áfát.

Egy 43 éves férfi Bátonyterenyén és környékén kiépített egy cégláncolatot az általános forgalmi adó elkerülésére, amelyhez többek között építőipari munkákat végző embereket használt fel – közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A kiépült bűnszervezet az adót oly módon csalta el, hogy a cégláncolatba úgynevezett „eltűnő kereskedőket” épített be, akik adóminimalizáló, valótlan tartalmú adóbevallásokkal eltűntették a betonacél áfáját.

A Fővárosi Főügyészség tizenhat emberrel szemben nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre, többükkel szemben bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége, egyes stróman ügyvezetők ellen közokirat-hamisítás bűntette miatt.

A költségvetést – bűnszervezetben és üzletszerűen – 50 millió forintot meghaladóan megkárosító cselekmény büntetési tétele húsz évig terjedő szabadságvesztés – írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől

2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott

2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld

Mohácson tartott gyűlést a DPK

Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.