Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2024. December 27. 08:25, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A hétvégére visszatér a ködös, borult idő

A hétvégére visszatér a ködös, borult idő

Pénteken még többfelé kisüt a nap, de a hét végén egyre nagyobb területen marad meg napközben is a köd. A hőmérséklet csökken, vasárnap a maximumok is csak fagypont körül várhatóak az ország nagy részén

- derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.

Pénteken a köd fokozatosan ritkul, majd feloszlik, és továbbra is napos idő várható, esetleg északkeleten, keleten lehetnek felhősebb körzetek, időszakok. Csapadék nem valószínű. Az északias szél északkeleten élénk lesz, a Zemplénben egy-egy erős széllökés sem kizárt. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 10 fok között alakul.

Szombatra virradóra nagy területen képződik köd, rétegfelhőzet, amely az ország nagyobb részén tartósan megmaradhat, ezért döntően borult, párás időre lehet számítani. Csapadék nem valószínű, legfeljebb szitálás, ónos szitálás fordulhat elő a ködös tájakon. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 6 és plusz 1 fok között lesz, de az északi völgyekben ennél pár fokkal hidegebb lehet. Kora délután 0 és 7 fok közötti értékek valószínűek, a borult, ködös tájakon fagypont körül marad a hőmérséklet.

Vasárnapra virradóra terjeszkedik a köd, illetve a rétegfelhőzet, így döntően borult, párás, helyenként ködös idő valószínű, kialakulhat az úgynevezett országos hidegpárna, legfeljebb nyugaton kisebb körzetekben süthet ki a nap. Csapadék nem valószínű, csak szitálás, ónos szitálás fordulhat elő a ködös tájakon. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban mínusz 6 és plusz 1, kora délután általában mínusz 1 és plusz 4 fok között alakul, az ország nagy részén azonban mind a minimumok, mind pedig a maximumok fagypont körül várhatóak.

Címkék: időjárás, köd

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.