Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2016. Augusztus 19. 09:01, péntek | Helyi
Forrás: mti.hu

A hétvégi Savaria Kupa fontos állomása a felkészülésnek

A hétvégi Savaria Kupa fontos állomása a felkészülésnek

Jan De Brandt szövetségi kapitány kijelentette, hogy a szeptemberi Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar női röplabda-válogatott számára fontos állomása lesz a felkészülésben.

A csütörtöki sajtótájékoztatón a szakvezető ugyanakkor csalódottságának is hangot adott, mivel a behívott 24 játékosból csupán 11-en vállalták a szereplést és a közös felkészülést. A kapitány nem ismeri a pontos okokat, egyelőre keresi a válaszokat, és reménykedik, hogy keret még kiegészül.
A válogatott a Savaria Kupán is csak 11 játékossal vesz részt, akik közül öten is szerepeltek a 2015-ös Európa-bajnokságon, a többiek újoncok, viszont tehetségesek.
Liliom Rita, a válogatott csapatkapitánya elmondta, a Savaria Kupa rangos nemzetközi torna, amely jó lehetőség arra, hogy összekovácsolja a csapatot. Kifejtette, nem készülnek az ellenfelekből, nem próbálgatják különböző taktikákat, hanem a saját játékukra fognak összpontosítani.
A 37. Savaria Kupán a magyar ,a szlovák, a francia és az osztrák válogatott mérkőzik meg egymással az Aréna Savaria Sportcsarnokban. Jan De Brandt szerint mindhárom csapat megfelelő ahhoz, hogy érdemben szolgálja a felkészülést.
A röplabda válogatott őszi rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjében Lengyelországgal, Finnországgal és Észtországgal méri össze erejét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld

KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon

A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása

Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.