Hírek
2014. Október 19. 18:46, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A jövő héten lehűlés várható, a hegyekben hózápor is lehet

A jövő héten többször, többfelé várható zápor, néhol zivatar. A hétvégén már nem valószínű csapadék, de akkor a leghidegebb órákban már mínusz 2 Celsius-fokig is hűlhet a levegő, a hegyekben akár hózápor is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn a ködfoltok feloszlását követően északon néhány, délen több órára kisüt a nap. Napközben főként az ország északi felén növekszik, vastagszik meg a felhőzet, estefelé északon helyenként zápor is lehet, a szél is többfelé megélénkül. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-10 fok között, a legmagasabb 19-24 fok között várható.
Kedden reggelig északon, délelőtt északkeleten többfelé, egyébként helyenként valószínű eső, zápor. Napközben néhány órára kisüthet a nap, majd késő estétől északnyugaton egyre nagyobb területen csapadékra, elszórtan zivatarra lehet számítani. A leghidegebb órákban 9-14 fok lehet. Nappal 15-21 fokig melegszik a levegő.
Szerdára virradó éjszaka északnyugat felől beborul az ég, országos csapadékra van kilátás: eső, záporeső várható, elszórtan zivatar is kialakulhat. Napközben már többfelé kisüthet a nap, délután eső, zápor inkább már csak a Tiszántúlon valószínű. A szél megerősödik, többfelé viharossá fokozódik, a legerősebb szél a Dunántúlon várható. A minimumhőmérséklet 6-12, a maximumhőmérséklet 9-14 fok között alakul.
Csütörtökön, október 23-án többnyire erősen felhős idő várható rövid napos időszakokkal. Többfelé valószínű eső, zápor, legnagyobb eséllyel a Dunántúlon. Emellett a szél nagy területen lesz erős, elsősorban a Dunántúlon viharos széllökésekre is számítani kell. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-8 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 10 fok körül alakul.
Pénteken elszórtan várható záporeső, a hegyekben hózápor. Többfelé lehet még erős, néhol viharos a szél. A leghidegebb órákban 1-7 fok lehet. Nappal 5-11 fokig melegszik a levegő.
Szombaton többnyire gyengén felhős, napos idő várható, csapadék nem lesz, a szél is mérséklődik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 4, a legmagasabb 10-15 fok között alakul. Vasárnap változóan felhős idő várható legalább néhány órás napsütéssel. Csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 5, a maximumhőmérséklet 11-16 fok között alakul.
A meteorológiai szolgálat ugyanakkor hozzátette: a pénteki, szombati és vasárnapi minimum-hőmérsékleti előrejelzés az átlagosnál bizonytalanabb.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést