Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2012. Január 29. 14:26, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

A kormány nem akarja elsorvasztani a pénztárakat

A kormány nem akarja elsorvasztani a pénztárakat

A kormánynak nem az önkéntes nyugdíjpénztárak elsorvasztása a célja, hanem a nyugdíjrendszer átalakításához kapcsolódóan a bennük rejlő további lehetőségek kiaknázása.

Válaszolta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy írásban feltett kérdésre az Országgyűlés honlapján, amelyet a portfolio.hu idézett vasárnap.

A nemzetgazdasági miniszter Oláh Lajos független képviselő kérdésére kifejtette: a társadalombiztosítási nyugdíjrendszer átalakítása során kiemelt szerepet kaphatnak e szervezetek, amelyek az I. pillérből folyósított nyugellátáshoz kapcsolódva emelhetik a nyugellátás elérhető szintjét.

Hozzátette, a pénztárak jelentős része több mint 16 éve működik, és úgy vélte: megérett a működésük arra, hogy ne kelljen a túlszabályozottsággal küzdeniük, indokolt az adminisztráció egyszerűsítése, a dereguláció, esetlegesen egy új szabályozási modell bevezetése is.

A pénztárak a továbbiakban is átláthatóan, olcsón, a tagok érdekét messzemenően szolgálva működnek – amire a jelenlegi és a tervezett egyszerűsített szabályrendszer is garancia –, így az őket megillető kedvezményrendszer bővítése, kiterjesztése is prioritássá válhat, ami a szféra egészének további erősödését szolgálhatja – írja a miniszter.

Oláh Lajos egyebek mellett azt kérdezte: képes-e, illetve kész-e a kormány egyértelmű, kifejezett és megnyugtató választ adni arra vonatkozóan, hogy „védelmi” címszó alatt, vagy bármilyen ürüggyel ezt a vagyont nem vonja el? Matolcsy György válaszában hangsúlyozta: az önkéntes kiegészítő pénztárak nem állnak közvetlen kapcsolatban a kötelező társadalombiztosítási nyugdíjrendszerrel, így a miniszter szerint Oláh Lajos kérdésfeltevése nem egészen érthető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól