Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2022. Február 03. 08:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A posta megkezdte az adóvisszatérítések kézbesítést

A posta megkezdte az adóvisszatérítések kézbesítést

A Magyar Posta Zrt. február 2-án megkezdte a postára érkező családi adó-visszatérítések kifizetését - tájékoztatott szerdai közleményében a társaság.

A készpénzes kifizetésben azok a családok részesülnek, amelyek a családi pótlékot postai kézbesítéssel kapják, illetve azok, amelyek 2021 december 31-ig nyilatkozatban jelezték az adóhatóságnak, hogy postai kézbesítést kérnek - írták.

A Magyar Posta február 2-4. között országszerte várhatóan mintegy 161 ezer címre kézbesíti az adóvisszatérítés összegét. A kézbesítők ezekben a napokban utalványon viszik a családok számára a kiutalt összeget, a háznál kézbesítés maximum 200 ezer forintig lehetséges. Ha valaki nagyobb összegű kifizetésben részesül, akkor a postás egy értesítőt hagy hátra, amelyen szerepel, hogy melyik postán tudja felvenni az összeget.

A családi adóvisszatérítés kifizetése miatt a posták felkészültek a forgalomnövekedésre. A nagyobb forgalmú postákon külön ügyfélpultot jelöltek ki, ahol a kifizetések megtörténhetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe