Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2018. Április 29. 07:23, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A tavalyinál erősebb évre számítanak az utazási irodák

A tavalyinál erősebb évre számítanak az utazási irodák

Gyorsan fogynak a helyek az utazási irodáknál az idei előfoglalási időszakban, az utaztatók a tavalyinál is erősebb évre számítanak az idén - írta szombati számában a Magyar Hírlap.

Ahogy azt Bakó Balázs, a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) marketing és kommunikációs bizottságának tagja a lapnak elmondta: azt tapasztalják, hogy egyre többen kötik le az utakat korábban, ami az utazási irodáknak azért kedvező, mert tervezhetőbbé teszi kapacitásukat, az utazóknak pedig azért, mert az előfoglalási időszakban nagyobb kínálatból tudnak választani.

Komolyabb áremelkedések nem voltak az idén, a főbb célországok is hasonlóak, mint az elmúlt években. A legtöbben Görögországba és Horvátországba foglalnak szállást, de egyre népszerűbb Egyiptom, Törökország és Tunézia is. Sokakat vonzanak a Földközi- és Karib-tengeri hajóutak is – fejtette ki.

A MUISZ szakembere arra is felhívta a figyelmet, hogy bár tisztul az utazási irodák piaca és kevesebb a jogosulatlan utazásszervező, de még mindig vannak olyan magánszemélyek és szervezetek, amelyek a jogszabályi feltételek nélkül végzik tevékenységüket, ezért fontos az utazási iroda körültekintő kiválasztása – olvasható a Magyar Hírlapban.

Címkék: turizmus, utazás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.