Hírek
2023. Március 16. 06:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A tegnapi zuhanás után nagyot erősödött a forint csütörtök reggelre
Nagyot erősödött csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti árfolyamához képest a nemzetközi devizakereskedelemben. A forint ezzel részben korrigálta előző napi jelentős árfolyamvesztését.
Az eurót csütörtök reggel 396,39 forinton jegyezték a 12 órával korábbi 400,63 forint után. A dollár jegyzése 373,98 forintra húzódott vissza 379,72 forintról, a svájci franké pedig 401,89 forintra 409,28 forintról.
A forint jegyzése szerdán az euróval szemben 401,98 forintig is elment, a dollárt jegyezték 381,38 forinton is, a svájci frankot pedig 412,57 forinton, ami a frank esetében a forint idei leggyengébb jegyzése volt. Az euróval szemben a leggyengébb idei jegyzés a január eleji 404,36 forint, a dollár esetében pedig szintén a január eleji 383,46 forint.
Csütörtök reggeli jegyzésén a hét eleji kezdéshez képest 3,4 százalékkal áll gyengébben a forint az euróval, 3,9 százalékkal gyengébben a dollárral és 2,8 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.
Az év eleje óta elért erősödését az euró és a svájci frank ellenében 0,8 és 0,4 százalékkal tartja a forint, a dollár ellenében viszont 0,2 százalékos veszteségbe csúszott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
