Hírek
2020. Szeptember 18. 14:02, péntek |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
A Twitter az amerikai elnökválasztás előtt szigorítja politikusok és újságírók fiókjainak biztonságát
A Twitter az amerikai elnökválasztás előtt szigorítani fogja a politikusok és az újságírók fiókjainak biztonságát - jelentette be csütörtökön a közösségi média.
A kaliforniai székhelyű cég közölte: több olyan változtatást vezetnek be, amelyek révén elő tudják segíteni a gyanús bejegyzések azonosítását, felgyorsítják az egyes fiókok helyreállítását, és az érintett felhasználókat kötelezik új és kifejezetten erős jelszavak választására.
A szigorítások az amerikai kongresszus és a kormányzat tagjainak, a tagállami kormányzóknak, a politikai pártok és az elnökjelöltek kampány munkatársainak Twitter-fiókjait érintik.
A nagy amerikai médiatársaságokat és politikai újságíróikat a Twitter külön értesíti a várható változtatásokról.
A másik nagy közösségi médium, a Facebook csütörtökön azt jelentette be, hogy több felhasználói kör - a gyűlöletbeszédet hangoztatók, az erőszakra buzdítók és az orvosi tanácsokat adók - hozzáférését szigorítja meg. Tom Alison, a Facebook egyik alelnöke közleményében tudatta, hogy e körök tevékenységét szorosabban ellenőrzik, és várhatóan kevesebb felülethez jutnak majd.
Az egészségügyi tanácsadással foglalkozó csoportokat illetően Alison hangsúlyozta: ezek az élet nehéz időszakaiban támogatást adhatnak a felhasználóknak, de rendkívül fontos, hogy kifejezetten orvosi tanácsokkal és információkkal csakis autentikus források, azaz egészségügyi szakemberek szolgálhassanak.
Ezenkívül a Facebook archiválni fogja az adminisztrátorokkal nem rendelkező csoportok bejegyzéseit, és megtiltja, hogy az egyszer már betiltott csoportok adminisztrátorai csoportokat indíthassanak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
