Hírek
2011. Július 13. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Amerika főszerepét várják az űrkutatásban
A NASA űrsikló programjának leállítása kapcsán végzett felmérés szerint az amerikaiak többsége úgy véli, továbbra is fontos, hogy az Egyesült Államok vezető szerepet töltsön be a világűr és annak rejtélyei feltárásában.
Az USA legyen az élen
A NASA űrsikló programjának leállítása alkalmából készített felmérés eredményei szerint az amerikaiak 58 százaléka tartja alapvetően fontosnak, hogy az Atlantis űrsikló utolsó útját követően is az űrkutatás élvonalában szerepeljen az Egyesült Államok. A Pew Research Center kutatása szerint a válaszadók harmada nem tartja ezt annyira fontosnak. Ami magát az űrsikló programot illeti, a megkérdezettek 55 százaléka vélekedik úgy, hogy a program jó befektetés volt. Ez valamivel alacsonyabb érték, mint, amit az elmúlt években tapasztaltak: a nyolcvanas évek óta átlagosan tízből hatan tekintették jó befektetésnek az űr felfedezésének ezen irányát.
A demográfiai jellemzők tekintetében a férfiak valamelyest nagyobb arányban értékelik pozitívumként az űrsikló programot, mint a nők. A korcsoportok esetében nem mutatható ki jelentős különbség, de az iskolázottabbak és a magasabb jövedelműek egyértelműen nagyobb arányban támogatják a programot, mint az alacsonyabb jövedelemmel, illetve alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezők.
Az űrsikló program hasznosságát tekintve az amerikaiak harmada szerint nagymértékben, harmada szerint valamelyest növelte a program a nemzeti büszkeség érzetét a lakosság körében. A program az amerikaiak háromnegyede szerint ösztönözte a tudományos és technológiai fejlődést, és közel ugyanennyien vélik úgy, hogy a hétköznapokban is alkalmazható tudományos fejlesztések köszönhetőek a kutatásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
