Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. November 09. 10:50, péntek | Belföld
Forrás: mti- Fotó: backstreetboys.com

Backstreet Boys-koncert lesz jövőre Budapesten

Backstreet Boys-koncert lesz jövőre Budapesten

A Backstreet Boys több mint húsz év után visszatér Magyarországra. A fiúcsapat 2019. június 25-én a Papp László Budapest Sportcsarnokban ad koncertet jövőre esedékes lemezéhez kapcsolódó világkörüli turnéja részeként.

Az öttagú, fénykorát a kilencvenes években élő csapat pénteken jelentette meg a készülő, januárban piacra kerülő tizedik stúdióalbum, a DNA felvezető kislemezét, a Chancest. A DNA-n mások mellett Lauv (Charlie XCX), Andy Grammer, Stuart Crichton (DNC) és Mike Sabbath (J Balvin) dalai fognak szerepelni - közölte a turnét szervező Live Nation pénteken az MTI-vel.

A Backstreet Boys 2019 májusában kezdi meg a DNA World Tour elnevezésű koncertkörútját, ami a fiúcsapat elmúlt két évtizedének legnagyobb aréna turnéja. A több mint három hónap alatt végigjárják Európát és Észak-Amerikát, olyan helyeken lépnek fel, mint a londoni O2, a párizsi AccorHotels Arena, vagy a berlini Mercedes-Benz Arena.

Az idén huszonöt éve alakult Backstreet Boysban Nick Carter, Howie Dorough, Brian Littrell, AJ McLean és Kevin Richardson énekel. Az együttes első slágere az 1995-ben megjelent We've Got is Going On volt, amelyet olyan sikerek követtek, mint a Quit Playin' Games (With My Heart), az As Long As You Love Me vagy az I Want It That Way.

Több mint 130 millió albumot adtak el világszerte, és ezzel minden idők harminc legtöbb lemezt eladó előadója között vannak. Az eddigi legsikeresebb lemezük az 1999-es Millennium volt, amely 30 millió példányban kelt el. A Backstreet Boysot 1999 és 2002 között hét alkalommal jelölték Grammy-díjra. 2013-ban csillagot kaptak a hollywoodi Hírességek sétányán.

A csapat júliusban show-sorozatot kezdett Las Vegasban, amely rekordokat dönt. A Larger Than Life című koncertszéria tizennégy hónap után, jövő áprilisban zárul.

A Backstreet Boys a kilencvenes években, 1996-ban és 1997-ben is fellépett a Budapest Sportcsarnokban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.