Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2022. Január 14. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Csak a postai dolgozó éberségén múlt, hogy meghiúsult a csalás

Csak a postai dolgozó éberségén múlt, hogy meghiúsult a csalás

Kis híján átutalt háromszázezer forintot egy emődi férfi, hogy a gyermekén segítsen, aki a telefonos csaló szerint balesetet okozott Angliában.

Egy 69 éves emődi férfi feleségének csörrent meg a telefonja 2022. január 12-én a déli órákban. Az asszony értetlenül hallgatta a telefonban neki beszélő férfit, majd a készüléket átadta párjának – közölte rendőrség.

A telefonáló elmondta, hogy gyermekük Angliában balesetet okozott és egy személy olyan súlyosan megsérült, hogy kómában van. A fiúk pedig csak úgy tudja a börtönt elkerülni, ha egy nagyobb összeget átutalnak neki. Egymillió forint körüli összeget kért a telefonáló. A sértett elmondta azonban, hogy jelenleg háromszázezer forintot tud elvinni átutalni, így ebben az összegben maradtak.

A rémült szülő a pénzzel és a kapott instrukciókkal együtt a közeli postahivatalba ment, ahol megkezdte az átutalással kapcsolatos ügyintézést. A postai alkalmazott azonban gyanút fogott a történtek hallatán és jelzéssel élt a rendőrség felé. A tranzakció így nem ment végbe, a sértettnek kára nem keletkezett.

A Miskolci Rendőrkapitányság csalás bűntett kísérlet elkövetésének gyanúja miatt rendelt el nyomozást az eset kapcsán.

Címkék: csalás, csaló

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben