Hírek
2018. November 14. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Diákjával volt szexuális viszonya egy tanárnőnek, négy évre ítélték
Másodfokon, jogerősen négy év börtönre ítélte a Székesfehérvári Törvényszék kedden azt a tanárnőt, aki 14. életévét be nem töltött tanítványával - a gyerek beleegyezésével - rendszeresen szexuális kapcsolatot létesített.
A törvényszék - az elsőfokú ítéletet részben megváltoztatva - a vádlottat folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés, szexuális kényszerítés kísérlete és gyermekpornográfia miatt ítélte el. Megállapították, hogy a vádlott veszélyeztette a fiú erkölcsi és érzelmi fejlődését. A Fejér megyei tanárnőt a szabadságvesztés mellett öt évre eltiltották a pedagógusi foglalkozástól - írták.
Az általános iskolai tanárnő 2015 áprilisától augusztusáig szexuális viszonyt folytatott a sértettel. Amikor a fiú a kapcsolatot meg akarta szakítani, a nő a róla készült pornográf felvétel nyilvánosságra hozatalával fenyegette, valamint fenyegető tartalmú üzenetekkel zaklatta egészen 2015 decemberéig, amikor a sértett segítséget kért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
