Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.

Megállapodtak abban is, hogy egy esetleges kormányváltást követően újraépítik a magyar–lengyel politikai, gazdasági és kulturális kapcsolatokat, valamint új lendületet adnak a V4-együttműködésnek.

A felek támogatták Európa külső határainak megerősített védelmét, az európai versenyképesség javítását és a transzatlanti kapcsolatok erősítését. Magyar Péter közlése szerint hangsúlyozta: a Tisza Párt és a magyar társadalom többsége nem támogatja Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozását. Hozzátette: Donald Tusk jelezte, hogy Lengyelország a korrupció felszámolását követően támogatni fogja a Magyarországnak járó uniós források feloldását.

A találkozó végén Magyar Péter meghívta a lengyel miniszterelnököt Budapestre az 1956-os forradalom 70. évfordulójára, továbbá megállapodtak abban, hogy egy Tisza-kormány megalakulása esetén az első hivatalos külföldi út Varsóba vezetne.

A találkozóról Donald Tusk is bejegyzést tett közzé az X-en, amelyben úgy fogalmazott: „Vannak, akik Varsót akarták Budapestté tenni. Ma Budapest akar olyan lenni, mint Varsó.”

Mint ismert, a Tisza Párt és Donald Tusk pártja, a Polgári Platform egyaránt az Európai Néppárt tagja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul