Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2018. Február 01. 10:27, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Eddig enyhébb volt az influenzajárvány a tavalyinál

Eddig enyhébb volt az influenzajárvány a tavalyinál

Eddig enyhébb volt az influenzajárvány, mint tavaly ilyenkor - mondta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában az Országos Közegészségügyi Intézet főigazgató-helyettese csütörtök reggel.

Szabó Enikő közölte: a múlt héten 31 ezer 350-en fordultak influenzaszerű tünetekkel háziorvosukhoz, míg egy évvel korábban "százezres" volt a megbetegedésszám.

A szakember hangsúlyozta: noha két héten belül alakul ki a védettség, még most sem késő beadatni a vakcinát, hiszen az nagyban csökkenti a szövődmények kialakulásának kockázatát, arra azonban vigyázni kell, nehogy eközben a rendelőben kapja el valaki a fertőzést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól