Hírek
2018. Március 19. 08:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egymilliárd forint jut a Balaton biztonságosabbá tételére

Egymilliárd forintnyi uniós forrás fordítható 2019 közepéig a Balaton régió katasztrófavédelmi rendszereinek fejlesztésére - tájékoztatta a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) Közbiztonsági Testületének elnöke az MTI-t.
Jamrik Péter közlése szerint a pénzből 411 millió forint jut a tó viharjelző-rendszerének megújítására, 480 millió a balatoni tűzoltóságok mentőképességének növelésére, a fennmaradó összeget pedig a projekt lebonyolítására fordítják.
A szakember, aki két évtizede koordinálja a Balaton köz- és vízbiztonsági programjait, elmondta, korábban is jutottak kisebb források arra, hogy a Balaton legyen Európa legbiztonságosabb tava. Az üdülőrégió közbiztonsági fejlesztéseire fordítható újabb, 1 milliárd forintos keretről - amely a KEHOP 1.6.0 operatív program forrása - december végén írták alá a támogatási szerződést. A kedvezményezett a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület (RSOE) konzorciumi partnerségével - ismertette.
Jamrik Péter elmondta, hogy a balatoni köz- és vízbiztonság növelését célzó stratégiai programot mintegy ötven szakember és tizenkét szakmai szervezet bevonásával több éven át dolgozták ki.
A program tíz eleméből egyelőre kettő valósulhat meg, azok is némileg csökkentett tartalommal - mondta Jamrik Péter. A teljes megvalósítás, például a viharjelzéshez kapcsolódó élőszavas rádiós riasztási rendszer kiépítéséhez további pályázati lehetőségeket keres a BFT Közbiztonsági Tanácsa - tette hozzá.
A balatoni közbiztonsági stratégiai program megvalósításra váró elemei között szerepel a rendőrség nyári tevékenységét segítő eszközök beszerzése, a vízimentők fejlesztési céljainak megvalósítása, a vízirendészet VÉSZ központjának létrehozása, a helyi meteorológiai szolgálat tevékenységének meghosszabbítása az őszi és téli hónapokra, a közösségi rádiórendszer komplex korszerűsítése.
A 2019. június 30-ig megvalósuló fejlesztésekről szólva Jamrik Péter kifejtette, a viharjelző rendszerre 411 millió forint fordítható. A pénzből 14 állomást újítanak fel teljeskörűen, továbbá 5 új parti és 3 vízközépi állomás létesülhet. A három tó körüli megye katasztrófavédelmi igazgatósága több mint 488 millió forintot fordíthat korszerű eszközök, járművek beszerzésére, valamint a lakosság felkészítésére kommunikációs kampányokkal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.