Hírek
2019. Január 04. 10:27, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Egyre kisebb területen folynak a harcok Szíriában

Tisztul a kép Szíriában, egyre kisebb területen folynak a harcok - mondta N. Rózsa Erzsébet Közel-Kelet-szakértő az M1 aktuális csatornán péntek reggel.
Elsősorban Szíria észak-nyugati, a török határnál lévő tartományában zajlanak összetűzések, az ország kétharmada felett megszerezte az irányítást Bassár el-Aszad szíriai elnök - mondta a szakértő.
A nagy kérdés az, mi lesz a szíriai kurdokkal, akik az országba bevonult török hadsereggel néznek farkasszemet, és csak azok az amerikai csapatok állnak a két ellenséges haderő között, amelyeknek a kivonásáról az utóbbi napokban többször nyilatkozott az amerikai elnök. Igaz, Donald Trump egyre árnyaltabban fogalmaz a csapatkivonás időzítéséről és ütemezéséről - jegyezte meg N. Rózsa Erzsébet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.