Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Április 08. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti

Ejtették a terrorizmus vádját a járókelők közé hajtó antwerpeni férfi ellen

Ejtették a terrorizmus vádját a járókelők közé hajtó antwerpeni férfi ellen

Ejtették a terrorizmus vádját a tunéziai férfi ellen, aki két hete járókelők közé hajtott az autójával Antwerpen egyik belvárosi sétálóutcájában - jelentette be a belga szövetségi ügyészség pénteken.

A vádhatóság tájékoztatása szerint a 39 éves férfi ellen eredetileg "terrorista gyilkosság kísérlete" miatt is vádat emeltek, s bár ez alól felmentették, még egy hónapig őrizetben marad a fegyvertartásra vonatkozó szabályok megsértése miatt.

"Nem volt elegendő bizonyíték ahhoz, hogy megállapítsák a terrorizmusra vonatkozó jogszabályok megsértését" - közölte az ügyészség.

Március 23-án Mohamed R. járókelők közé hajtott az észak-belgiumi Antwerpenben, de sikeresen megállították, senki sem sérült meg. Autójában késeket és egy puskát találtak.

2016. március 22-én a belga fővárosban a Zaventem nemzetközi repülőtéren és a Maelbeek metróállomáson is terrortámadást hajtottak végre, harminckét ember halálát okozva. A robbantásos merényletek elkövetőjeként az Iszlám Állam nevű terrorszervezet jelentkezett. Belgiumban a hatóságok azóta is mindig hármas, azaz "súlyos" fokozaton tartják az ország terrorkészültségi szintjét. Ez azt jelenti, hogy a fenyegetés jelentős, "lehetséges és valószínű" egy terrortámadás.

Címkék: Antwerpen, terrorizmus, vád

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.