Hírek
2018. Október 18. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Életfogytiglant kapott egy férfi, aki 12 késszúrással megölte nőismerősét
Életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Budapest Környéki Törvényszék azt a fiatal férfit, aki két és fél éve 12 késszúrással megölte nőismerősét, mert az elutasította közeledését
- közölte a bíróság szerdán az MTI-vel. Mint írták, az előre kitervelten, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben bűnösnek talált férfi legkorábban 25 év múlva szabadulhat.
A bíróság ismertetése szerint a sértett - aki az általános iskolából ismerte az elkövetőt - különórákra járt Budapestre, ahonnan a vádlott alkalmanként hazahozta. Az akkor 20 éves férfi szerelmes volt a lányba, aki azonban csak barátként tekintett rá.
A férfi 2016 márciusában a fiatal nőért ment, azonban hazafelé a Pest megyei település határába érve egy erdős részen leállította az autót, majd utasát vadásztőrrel 12 késszúrással megölte. A férfi a holttestet egy aljnövényzettel benőtt területen, a kést pedig a garázs kéményében rejtette el.
A törvényszék szerint a vádlottra hatással voltak olyan videók, melyeken nőket kínoztak, ez erősítette erőszakos, szadisztikus fantáziáját. A bíróság megállapította, hogy az ölés szándékát a megtekintett videók és a nő visszautasítása váltotta ki a férfiban.
A vádlott a bizonyítási eljárás során több, különböző vallomást is tett. Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
