Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2022. Január 14. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Életveszélyes a Balaton jege

Életveszélyes a Balaton jege

Életveszélyes jelenleg a Balaton jegén tartózkodni - figyelmeztetett a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrségi honlapon.

Azt írták: a tó parti sávjának egyes részein és a kikötőkben csütörtök hajnalra kialakult jég mindössze 1-3 centiméter vastag, így alkalmatlan a közlekedésre és a sportolásra.

A szabad vizek jegére csak akkor szabad lépni, ha az kellő szilárdságú, nem olvad, nem mozog - hangsúlyozták.

"A gyakorlati tapasztalatok alapján az állóvizek jege akkor tekinthető kellő szilárdságúnak, ha vastagsága eléri vagy meghaladja a 10 centimétert" - közölték.

Kitértek arra is, hogy jeges vízből mentett embert nem szabad azonnal túlfűtött, meleg helyre vinni, a jeges ruházatától megszabadítva fokozatosan kell felmelegíteni és orvosi ellátásban kell részesíteni.

Felhívták a figyelmet arra, hogy "tilos a szabad vizek jegén tartózkodni: éjszaka és korlátozott látási viszonyok között, járművel, a biztonságos munkavégzés kivételével, kikötőkben és veszteglőhelyeken, valamint folyóvizeken".

A rendőrök fokozottan ellenőrzik a jégen tartózkodás szabályainak betartását. A szabályszegőket rajtuk kívül a közterület-felügyelők, a halászati őrök és a hivatásos katasztrófavédelmi szerv ügyintézői is figyelmeztethetik, de 5 ezertől 50 ezer forintig terjedő helyszíni bírsággal vagy szabálysértési eljárás indítása mellett akár 150 ezer forint pénzbírsággal is sújthatják - olvasható a közleményben.

Címkék: balaton, jég

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.