Hírek
2019. Március 12. 15:12, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a férfit, aki megerőszakolta volt feleségét
Nem jogerősen három év tíz hónap fegyházbüntetésre ítélt a Veszprémi Járásbíróság egy férfit, aki megerőszakolta volt feleségét - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Azt írták: a Veszprémi Járási Ügyészség szexuális erőszak bűntette miatt az elkövetéstől számított két héten belül bíróság elé állított egy 35 éves férfit, aki február közepén az egyik Veszprém-környéki településen volt feleségére támadt, fenyegette, bántalmazta és a nő akarata ellenére közösült vele.
A főügyészség tájékoztatása szerint a tettest a Veszprémi Járásbíróság három év tíz hónap fegyházra ítélte. A döntés ellen az ügyész hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása miatt, a vádlott és védője pedig enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
