Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2019. Április 16. 12:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy 300 milliós kárt okozó kereskedőt

Elítéltek egy 300 milliós kárt okozó kereskedőt

Adócsalásért jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélt a Tatabányai Törvényszék egy kereskedőt, aki háztartási gépek áfájának eltitkolásával 300 milliós kárt okozott a költségvetésnek.

A Komárom-Esztergom megyei kereskedő két cége háztartási gépeket hozott be az unióból nettó áron, de a könyvelésben belföldi beszerzést szerepeltetett, így az áfát nem fizette meg, valamint kevesebb bevételt vallott be, így kevesebb adót is fizetett – tájékoztatta a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.

Hideg-Göblyös Rita közölte: az öt év börtön mellett a másodfokú bíróság az okozott kár értékéig vagyonelkobzásra is ítélte a vádlottat, aki cégeit strómanoknak adta el.

A másik vádlott, egy könyvelő fiktív számlák befogadása és hamis adóbevallás készítése miatt két év felfüggesztett börtönt kapott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán

Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.