Hírek
2019. Március 27. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Előállították az olasz Camorra bűnszervezetet fegyverellátóit
A dél-olasz Camorra bűnszervezetet fegyverrel ellátó bűnözői csoport 22 tagját állították elő az olasz és az osztrák hatóságok, közel 140 fegyvert és több mint 1600 lőszert foglaltak le mintegy 160 millió forint értékben
- közölte az európai uniós ügyészségi szervezet (Eurojust) kedden. A tájékoztatás szerint az olasz szervezett bűnözői csoport előállított 20 tagja mellett elfogtak két osztrák fegyverkereskedőt, akik az egy évig tartó nyomozás ideje alatt több mint 800 pisztolyt és legalább 50 Kalasnyikov géppisztolyt adtak el a csoportnak.
Az Olaszországban és Ausztriában lefoglalt fegyverek között pisztolyok, köztük 20 revolver, vadászpuskák, és különböző típusú gépkarabélyok vannak a hozzájuk tartozó nagymennyiségű lőszerrel. A fegyverek mindegyikéből eltávolították a gyártási-, vagy sorszámot - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán
Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld
Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 15. 10:00, szerda | Külföld
Alekszandr Lihacsov: a Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát
A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
