Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2021. Augusztus 06. 11:57, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek

Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek

Feladta magát a rendőrségen az a 39 éves férfi, aki ellen robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntettének gyanúja miatt adtak ki elfogatóparancsot

- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu oldalon.

A Budapest Környéki Törvényszék szerdán azt közölte az ügyről, hogy egy 48 éves férfi - akit már letartóztattak - és 39 éves testvére több hónappal ezelőtt egy lakatlan ingatlannál csaknem 880 tételnyi robbanóanyagot, robbanószert és lőszert gyűjtött össze. A hatóságok hétfőn kutatták át a férfi ingatlanát, ahol megtalálták az eltulajdonított eszközöket.

Az ügyben a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság robbanóanyag és robbanószer engedély nélküli megszerzésével elkövetett robbanóanyaggal és robbanószerrel visszaélés és más bűncselekmény miatt nyomoz.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken azt közölte, hogy a fiatalabb testvért a rendőrök egyik lehetséges tartózkodási helyén sem találták, ezért elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A 39 éves férfi csütörtök kora este feladta magát a Dabasi Rendőrkapitányságon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld

KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon

A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása

Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.