Városlista
2026. március 1, vasárnap - Albin

Hírek

2019. Szeptember 17. 13:08, kedd | Belföld
Forrás: mti

Féltékenységből az ismerősére gyújtotta a házat, vádat emeltek ellene

Féltékenységből az ismerősére gyújtotta a házat, vádat emeltek ellene

Vádat emeltek azzal a férfival szemben, aki múlt év májusában féltékenységből rágyújtotta az egykori szatymazi bakterházat ismerős nőjére – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban levő férfit különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének kísérletével, valamint rongálással vádolják.

A sértett évek óta – jogcím nélkül – a szatymazi vasútállomás mellett lévő egykori bakterház épületében lakott. A sértett, a vádlott és élettársa rendszeresen italoztak, többször a bakterházban. A vádlott rossz szemmel nézte, hogy élettársa bejárt a sértetthez, együtt szórakoztak, italoztak.

A férfi 2018. május 5-én délután nagyobb mennyiségű alkoholt ivott, majd keresni kezdte élettársát, akit a bakterház belső helyiségben talált meg. A nő és a sértett egész nap italozott, egymás mellett feküdtek. A vádlott ezt látva a konyhában talált hirdetőújságokat meggyújtotta és a sértett ruháira, bútoraira dobta. A ruhák azonnal lángra kaptak. A vádlott felsegítette és kivitte az udvarra élettársát, a sértettnek pedig azt mondta: „Dögölj meg, égjél meg!”.

A sértettnek még volt annyi ereje, hogy kimenjen az épületből, mielőtt az teljesen lángba borul. Kizárólag azért maradt életben, mert időben felébredt, és ki tudott menekülni az ingatlanból – olvasható a vádiratban.

A tűzoltók eloltották a lángokat, az épületben több mint egymillió forintos kár keletkezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.

2026. Február 28. 09:00, szombat | Belföld

Új magyar-szerb dízelvezetéket építenek