Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2018. December 28. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay

Fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor

Fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor

A pirotechnikai eszközök hang- és fényhatásai miatt fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor.

Az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület javaslata szerint a háziállatokat a petárdázás helyszíneire semmiképpen se vigyék ki gazdáik, csak pórázon sétáltassanak, a kutyában lévő kötelező mikrochip legyen az állatorvosnál regisztrálva, a nyakörvön legyen a gazda telefonszámát tartalmazó biléta, otthon pedig biztosítsanak az állatoknak a közvetlen utcai hangoktól elszigetelt helyet.

A pirotechnikai eszközök durva hang- és fényhatásai a házi kedvencek számára sokkos pánikot okozhatnak, a kisállat félelmében támadhat, haraphat, elszökhet, vagy végleg elkóborolhat. Az elveszett állatot a www.állatvédő.hu oldalon, a helyi gyepmesteri telepen, vagy állatmenhelyeken érdemes keresni.

A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete is arra hívja fel a figyelmet, hogy december 31-e délutántól január 1. reggeléig érdemes beengedni a háziállatokat a házba, lakásba, valamint kialakítani nekik egy biztonságérzetet nyújtó helyet. Amennyiben előre tudjuk, hogy a kisállat retteg a hirtelen jövő hangoktól, ajánlatos felkeresni az állatorvost és az állat egészségi állapotának megfelelő, különböző speciális nyugtató gyógyszert felíratni.

Ha elveszne a háziállat, mindenképp jelezni kell a lakhelyhez közeli állatvédelmi szervezetnek, ebrendészeti telepnek, valamint a közösségi oldalakon hirdetni, az állatvédők ugyanis különböző csoportokat szoktak létrehozni minden év szilveszterén az elveszett házikedvencek felkutatására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul