Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2021. Szeptember 10. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Folytatódik a meleg, napsütéses idő

Folytatódik a meleg, napsütéses idő

A hétvégén is sok lesz a napsütés, csak néhol várható csapadék. A csúcsértékek továbbra is 25 Celsius-fok körül alakulnak, többfelé 30 fok közeli értékeket is mérhetnek

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken marad a napos idő, csak kevés fátyolfelhő lesz az égen. Csapadék nem várható. A Dunántúlon megélénkülhet a légmozgás, másutt jobbára mérsékelt marad. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 6 és 14 fok között alakul, de néhol hidegebb is lehet. A nappali maximumok 24 és 28 fok között alakulnak.

Szombaton is sok lesz a napsütés. Csapadék általában nem valószínű, de a délutáni, esti órákban az Alpokaljára esetleg besodródhat egy-egy zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet többnyire 7 és 14 fok között alakul, de az északkeleti völgyekben, illetve a homokhátságokon hidegebb is lehet. A csúcshőmérséklet 24 és 29 fok között várható.

Vasárnap is több órára kisüt a nap, de főleg a nyugati, északnyugati megyékben erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés és helyenként előfordulhat zápor, esetleg egy-egy zivatar. A Kisalföldön időnként megélénkül a szél is. Hajnalban többnyire 8-15 fok lesz, de az északkeleti völgyekben, illetve a homokhátságokon hidegebb is lehet. Napközben 24-29 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.