Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2017. Május 07. 18:34, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Garázsokat, pincéket öntött el az eső Borsodban

Garázsokat, pincéket öntött el az eső Borsodban

Garázsokat és pincéket öntött el a hirtelen lezúduló eső vasárnap Mezőkövesden és Aggteleken - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.

Rázsi András miskolci meteorológus elmondása szerint a villámárvizet egy mintegy fél órás zivatar okozta, amely alatt annyi eső esett, mint amennyi máskor csaknem egy hónap alatt. A heves esőből Cserépfalu is kapott, a szomszédos Felsőtárkányon pedig jég is esett.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Mezőkövesden a Mészáros Lázár utcában több társasház tizennyolc garázsában ömlött be a víz, amely helyenként egy méter magasan áll az alagsorban, tizenkét autó rekedt bent.

Aggteleken tizenhárom lakóház pincéjébe folyt be a hirtelen lezúduló esővíz.

Mindkét helyen a tűzoltók végzik a műszaki mentést, a befolyt csapadékvíz eltávolítását.

Címkék: borsod, eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld

KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon

A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása

Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.