Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2012. Január 27. 14:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Giró-Szász: nincs előfeltétele a hiteltárgyalásoknak

Giró-Szász: nincs előfeltétele a hiteltárgyalásoknak

Semmilyen előfeltétele nincs a hiteltárgyalások megkezdésének a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval (EU), a magyar kormány kész a tárgyalásokra, így azok bármikor megkezdődhetnek.

Jelentette ki Giró-Szász András kormányszóvivő pénteken az Magyar Televízió műsorában.

Hangsúlyozta azt is: az Európai Bizottság által kifogásolt törvények megváltoztatása sem előfeltétele a hiteltárgyalások megkezdésének. Hozzátette: az egykulcsos adórendszer megszüntetése, mint feltétel, az EU-ban 'fel sem merült', az IMF pedig az elmúlt 2-3 évben legalább négy olyan országnak adott hitelt, ahol egykulcsos adórendszer van, és ebből kettő az Európai Unió tagja.

Három kötelezettségszegési eljárás folyik hazánk ellen, ezzel kapcsolatban tudjuk, hogy mit szeretne az Európai Bizottság változtatni, a kormány hajlandó a kifogásolt törvények megváltoztatására, a pénzügyi támogatás érdekében – közölte Giró-Szász András.

Ezek a kérdések azonban nem feltételei a hiteltárgyalások megkezdésnek. A három eljárás marginális, technikai kérdéseket érint. Az MNB kapcsán 10-15 éve beágyazott szokások megváltoztatását kéri az EU. Azokon a területeken viszont, ahol a jogi szuverenitást érinti a kérés, ott az a procedúra, hogy pontos, jogilag alátámasztott levél érkezik, melyre ugyanilyen pontos, jogilag megalapozott választ küld a kormány. Ezek alapján folytatódnak a tárgyalások, és ha nem sikerül az eljárást ezek alapján lezárni, akkor kerül, az ügy a nemzetközi bíróság elé kerül – tette hozzá.

A kormányszóvivő hangsúlyozta, az IMF leírja, hogy az alapvető irányokkal és a Széll Kálmán tervvel egyetért, de azt tovább kell vinni, hogy további stabilitást adjon a gazdaságnak. A terv a következő évek gazdaságpolitikájának alapjait kívánja biztosítani. Az IMF által 2012-13-ra prognosztizált makroszámok az uniós államok között a 12-15. helyére sorolja hazánkat - tájékoztat a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.