Hírek
2020. Január 25. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó: mnb
Hamarosan forgalomba kerülnek az új 100 forintosok
A második negyedévben kerülnek forgalomba az új alapanyagú 100 forintos érmék, mellettük a jelenleg használt 100 forintosokkal is lehet majd fizetni - tette közzé a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a honlapján.
Az új 100 forintosok külső megjelenése és legfontosabb paraméterei (például átmérő, vastagság) változatlanok maradnak, alapanyaguk azonban acél helyett réz-nikkel-cink ötvözet, amely a tapasztalatok szerint stabilabb működést biztosít az automatákban, mint az acél alapanyagú érmék. A jelenleg használt 100 forintos érmék továbbra is forgalomban maradnak.
Az érmeelfogadó automaták felkészítése az új 100 forintosok kezelésére már tavaly októberben megkezdődött. Akik még nem készítették fel berendezéseiket az új érmék elfogadására, tegyék meg, az ehhez szükséges beállítások elvégzéséhez az üzemeltetők egyszerű címletváltás keretében tesztérméket igényelhetnek az MNB-től - írja közleményében a jegybank.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
