Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2015. Október 28. 10:15, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Hamisított fékeket és autódiagnosztikai szoftvereket talált több megyében a NAV

Hamisított fékeket és autódiagnosztikai szoftvereket talált több megyében a NAV

Autóbuszokhoz használt hamisított fékberendezési alkatrészeket foglalt le több megyében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal,

összesen mintegy 4 és fél millió forint értékben, továbbá több mint 6 millió forint értékű hamis autódiagnosztikai szoftvert is találtak az ellenőrzések során a pénzügyőrök - közölte a NAV szerdán az MTI-vel.

A NAV pénzügyőrei egy győri alkatrészraktárban tartottak ellenőrzést, ahol a fékrendszerhez használt, 26 WABCO védjeggyel ellátott légszárító patront találtak. A Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdon-védelmi Szakmai Egyesületének (JAF) munkatársa és a WABCO magyarországi képviselői megállapították, hogy az autóbuszokhoz készült fékberendezési alkatrészek hamisítványok - olvasható a közleményben.

Az érintett cég nyilvántartásából kiderült, hogy a győri és soproni telephelyén, továbbá alkatrészüzletében is található hamis légszárító patron. Az alkatrészüzletben már értékesített hamis termékek csomagolását is megtalálták, ezekről cég ügyvezetője azt mondta, nem tudta, hogy hamisítványok.

A NAV munkatársai ellenőrizték a cég számítógépeit is, amelyeken összesen 21 hamis autódiagnosztikai szoftvert találtak, megközelítőleg hat és félmillió forint értékben.

A győri vizsgálat információi alapján a pénzügyőrök Vas, Heves és Veszprém megyében is ellenőriztek, és összesen 1214 hamis WABCO légszárító patront foglaltak le különböző Volán telephelyeken és az ellenőrzött cég gyöngyösi telepén.

A NAV a hamis légszárító patronok kapcsán iparjogvédelmi jogok megsértése, míg a hamis autódiagnosztikai szoftverek miatt szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése miatt büntetőfeljelentést tett.

Az adóhatóság közleménye szerint a hamis fékalkatrészek autóbuszokba beépítve közúti balesetet is okozhattak volna.

A NAV arra is felhívta a figyelmet, hogy a JAF-val szorosan együttműködve különös hangsúlyt fektet a különféle járműipari alkatrészek és autódiagnosztikai eszközök hamisításának hatékony megakadályozására.

Címkék: fék, hamis, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.