Hírek
2018. Május 06. 09:12, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Három településen rendeznek ma időközi önkormányzati választást
Három településen rendeznek ma időközi önkormányzati választást: Drávagárdonyban és Herencsényben polgármestert, Záhonyban településvezetőt és képviselőtestületet választanak.
A Somogy megyei Drávagárdonyban a korábbi független településvezető, Kovács István idén januárban bekövetkezett halála miatt vált szükségessé az időközi választás. A polgármesteri tisztségért két független jelölt indul, a választói névjegyzékben 117 választópolgár szerepel.
A Nógrád megyei Herencsényben is a korábbi településvezető, Jusztin Józsefné halála miatt rendeznek időközi választást. A 600 lelkes községben a választáson egy független jelölt indul.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Záhonyban polgármester- és képviselőtestületi választást tartanak, mert a képviselőtestület februárban feloszlatta magát. A településvezetői tisztségért hárman indulnak: két független jelölt, valamint az MSZP jelöltje. A hat képviselői helyre huszonketten pályáznak: tizennégyen függetlenként, hárman a Tegyünk Együtt Záhonyért Egyesület, ketten-ketten a Jobbik és a Magyar Munkáspárt, egy jelölt pedig az MSZP delegáltjaként. A választói névjegyzékben 3760-an szerepelnek.
Szavazni reggel hattól este hét óráig lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
