Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2020. Május 04. 07:10, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok

Háromezer fölött a koronavírus fertőzöttek száma, elhunyt 11 beteg

Háromezer fölött a koronavírus fertőzöttek száma, elhunyt 11 beteg

3035-re nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 11 idős beteg – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon, mely hétfőtől részletesebb adatokat is közöl.

Újabb 37 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3035-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 11 idős beteg. Ezzel 351-re emelkedett az elhunytak száma, 630-an pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek 63 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 51 százaléka budapesti vagy Pest megyei.

Jelenleg 1027 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 55-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1484 ember) és Pest megyében (401) van a legtöbb fertőzött.

Ezt követi Fejér megye (304), Zala megye (139), Komárom-Esztergom megye (137), és Csongrád megye (101).

Vas megyében van a legkevesebb (14) fertőzött Magyarországon.

A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat. A védekezés első szakasza – az egészségügy felkészítése – ezzel véget ért. Kezdődik a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed.
Hétfőtől részletesebb adatokat közöl a honlap. Külön is feltünteti az aktív fertőzöttek számát, ez azoknak a számát jelenti, akik még koronavírussal fertőzöttek és még nem gyógyultak ki abból, kórházban vagy otthonukban vannak. Emellett az aktív fertőzöttek, a gyógyultak és az elhunytak statisztikájánál külön bontva láthatóak Budapest és Pest megye, valamint vidék adatai.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet