Hírek
2012. Május 22. 14:09, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Hárommilliárdos óriásberuházás Nyíregyházán
Csaknem 800 millió forint európai uniós támogatást kapott nyíregyházi gyárának fejlesztéséhez a német Hübner-H Kft. – közölte a projekt kommunikációs cégének, az Optimum-R Kft.-nek a vezetője.
Szabó Tibor elmondta: a Hübner-H Gumi- és Műanyagipari Kft. Munkahelyteremtéssel kombinált komplex technológia és infrastruktúra fejlesztése címmel benyújtott pályázata 799,3 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült. A cég az uniós forrással együtt több mint hárommilliárd forintot költhet nyíregyházi üzemének fejlesztésére, amellyel ötven új munkahelyet hoz létre. A beruházás során technológiai korszerűsítést eredményező termelői berendezéseket vásárolnak, amely a kapacitásbővítésen túl új termékek előállítására is lehetőséget teremt majd. Megújítják új számítógépek vásárlásával a termelési informatikai hátteret is. A nyíregyházi gyárban továbbá két üzemcsarnokot bővítenek, illetve építenek egy harmadikat. Az új csarnok két, egyenként 24 méter széles, 138 méter hosszú részből, úgynevezett csarnokhajóból áll majd. Hozzá kapcsolódóan irodát és szociális helyiségeket is kialakítanak.
A projekt során a Hübner-H Kft. 18 dolgozó részvételével képzést is indít a speciális gumiragasztási technológia elsajátítására. Az ötven új munkahely kialakításával járó fejlesztéssel a német érdekeltségű társaság piacvezető pozícióját tervezi megerősíteni a járműipari csuklórészek gyártásában és forgalmazásában. A nyíregyházi Hübner-gyár fejlesztése a jövő év októberének végére fejeződik be – tette hozzá Szabó Tibor.
Az autóbuszokhoz, vonatokhoz, villamosokhoz és metrókocsikhoz gumi csuklórészeket gyártó nyírségi üzemben jelenleg négyszázan dolgoznak. A gyár árbevétele tavaly elérte a 28 millió eurót, 7,4 milliárd forintot. Ez 10 százalékkal volt több a 2010. évinél. A mostani fejlesztéssel a termelési értéket öt éven belül 35 millió euróra szeretnék növelni Nyíregyházán.
A német Hübner cégcsoport a jármű csuklórészek világpiacán 80 százalékos részesedéssel bír. A szabolcsi megyeszékhely mellett Indiában most hoz létre egy gyárat, és fejleszti kasseli központi üzemét is. Dél-Afrikában egy volt konkurense üzemét vette át, Franciaországban pedig szintén tárgyal egy gyár tulajdonba vételéről. A cégcsoportnak Oroszországban, Brazíliában, az Amerikai Egyesült Államokban és Kínában ugyancsak működik termelőegysége. A családi vállalkozásként működő kisebb multinacionális cég éves forgalma több mint 300 millió euró, világszerte 1500 embert foglalkoztat.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
