Hírek
2025. Február 26. 07:58, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Határozott fellépést ígér a GVH az élelmiszer-kiskereskedelemben
Minden rendelkezésre álló eszközével támogatja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az élelmiszerárak letörését célzó kezdeményezéseket - közölte a GVH kedden az MTI-vel.
Jelenleg is több versenyfelügyeleti eljárás zajlik élelmiszer-kiskereskedelmi vállalkozásokkal szemben tiltott árrögzítés vagy megtévesztő reklámozás gyanúja miatt, fogyasztói jelzések alapján kiskereskedelmi láncokat érintő panaszeljárások is kezdődtek.
Hozzátették, hogy hamarosan mintegy 20 új termékkategóriával bővül az online árfigyelő, amely jelenleg 6 kereskedelmi lánc mintegy 1200 boltjában mutatja 78 termékkategóriába tartozó több mint 2000 élelmiszer árát.
A GVH ágazati vizsgálatai korábban bebizonyították, hogy az élelmiszerkereskedelem egyes szereplői az indokoltnál nagyobb mértékben emelték alapvető élelmiszerek árait
- indokolták az intézkedéseiket.
A közlemény szerint a hivatal a piaci folyamatokat figyelve továbbra is készen áll a beavatkozásra, támogatja az élelmiszerárakat csökkentő kezdeményezéseket, és figyeli a versenykorlátozó együttműködéseket.
Rigó Csaba Balázs elnök felszólító levelet is küldött több érdekképviseleti szervezetnek, mert az áremelési közleményeik a nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint sérthetik a tisztességes piaci versenyt, tiltott együttműködést idézhetnek elő és fokozzák az inflációs nyomást.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 16:00, szombat | Életmód
NAV: csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat
2026. Április 25. 14:00, szombat | Életmód
Kihajtási ünnep, kézművesvásár és világörökségi pusztanap a Hortobágyon
A több évtizedes hagyományt követve, Szent György-napjához kötődve ma áthajtják a téli szállásaikat elhagyó állatokat a hortobágyi Kilenclyukú hídon, és elindítják a jószágokat a nyári legelőhelyekre
2026. Április 24. 08:00, péntek | Életmód
Szombatig meleg, tavaszias idő várható, vasárnap hidegfront hoz lehűlést
2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód
MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!
A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
