Hírek
2017. Április 07. 11:07, péntek |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti/fotó: MTI-illusztráció
Havazás nehezíti a közlekedést Székelyföldön

Havazás nehezíti a közlekedést Székelyföld hegyvidéki útjain - jelentette pénteken az Agerpres hírügynökség.
A Kovászna megyei rendőrkapitányság közleményben figyelmeztetett arra, hogy hó borítja a hegyvidéki utakat, és péntek délelőtt is havazott. A Kárpátokon átvezető Kézdivásárhely és Focsani közötti 2D jelzésű országúton egy elakadt kamion miatt áll a forgalom.
A rendőrség arra figyelmeztette a gépkocsivezetőket, hogy csakis téli útviszonyokra felkészített járművekkel induljanak útnak.
Hargita megye területén is havazott az éjszaka folyamán, és egyes helyeken péntek délelőtt is folytatódott a havazás. Adrian Panescu prefektusi szóvivő a hírügynökségnek elmondta, hogy az elmúlt órákban 80 tonna sót szórtak az utakra, hogy megakadályozzák a hóréteg megtapadását. A Hargitafürdő felé vezető megyei utat borító hóréteg vastagsága ennek ellenére helyenként eléri a 6 centimétert.
A román törvények érelmében havas úton csak téli gumiabroncsokkal felszerelt gépkocsikkal szabad közlekedni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.