Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2016. Október 13. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: BK

Hibrid autók Esztergomból?

Hibrid autók Esztergomból?

Nem kizárt, miután a Suzuki a Toyotával való együttműködés mellett döntött.

Együttműködési megállapodást jelentett be a Toyota és a Suzuki: a nagyobbik japán gyártó elsősorban a Suzuki kisebb modellekben szerzett tapasztalatát, míg a Suzuki többek között a Toyota hibrid meghajtás terén szerzett tudását kamatoztatná saját autóiban. A Suzuki korábban a General Motors-al és a Volkswagennel is közösködött, de nem sok babért hozott az együttműködés. A két japán autógyártó összefogása viszont mindkét fél számára előnyös lehet, és nem kizárt, hogy a jövőben a Toyota hibridhajtása akár Esztergomban gyártott modellekben is megjelenhet. Sőt, a megállapodás részletei ugyan nem ismertek, de az esztergomi gyár kapacitását tekintve akár Toyota márkajelzésű modellek gyártására is képes lehet. Korábban már volt példa rá, hogy más autógyártó emblémájával készült járművek készültek Esztergomban: a Fiat konszern Sedici néven árusította a mifelénk SX4-ként ismert kis városi crossovert.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.

2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot

Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -

2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld

Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit

Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.