Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2022. Július 28. 11:01, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI foto- pixabay

Illegális bevándorlás - Bakondi: bonyolultabbá vált a határőrizet

Illegális bevándorlás - Bakondi: bonyolultabbá vált a határőrizet

A 2015-ös helyzethez képest jelentősen romlott, és bonyolultabbá vált a határőrizeti operatív helyzet - emelte ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában

Bakondi György elmondta: idén mostanáig már 157 ezer illegális határátlépőt fogtak el a magyar határon, és csaknem ezer embercsempészt. Az elfogott embercsempészek száma több mint duplájára, míg az általuk hozott migránsok száma háromszorosára nőtt.
A migrációs nyomás jelentős növekedése mellett változott az is, hogy többször érkeznek nagyobb csoportokban és egyre erőszakosabb a fellépésük, akár fegyvert is használnak - ismertette a főtanácsadó.
Azt mondta: az előrejelzések alapján egy tartós tendenciáról van szó, ezért egy hosszú távú, stabilan működő határőrizeti rendszer kialakítása a feladat. Ezért is döntött úgy a magyar kormány, hogy határvadász ezredet állít fel, amelynek tagjai a helyi rendőri erőkkel közösen látják majd el a határőrizeti feladatokat. Ezzel a rendőrséget is tehermentesítik, továbbá ki lehet vonni a Magyar Honvédség erőit - ismertette Bakondi György.

Címkék: migráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.