Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2018. Április 05. 12:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Illegális dohánylerakatot számoltak fel Monokon

Illegális dohánylerakatot számoltak fel Monokon

Hatmillió forint értékű dohányterméket találtak a pénzügyi nyomozók Monokon, egy másik ügy miatt tartott házkutatáskor, az illegális készletet lefoglalták

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Borsod-Abaúj-Zemplén megyei sajtóreferense csütörtökön az MTI-vel.

Kovács Dorina tájékoztatása szerint a NAV munkatársai egy konkrét céghez kapcsolódó iratokat kerestek, amikor feltűnt nekik, hogy a házban lakó férfi ideges, és szinte túlzottan is együttműködő a nála lévő iratok átadásában, igyekszik szabadulni a számára kínos szituációból.

A nyomozók átvizsgálták a ház összes helyiségét és az autót, és csaknem 350 kilogramm vágott dohányra és 250 doboz külföldi cigarettára bukkantak. Emellett ismert márkájú cigarettás dobozzá hajtogatható nyomtatott kartonokat és ötven grammos dohánytasakokat is találtak.

A férfi beszámolt arról, hogy a szállításhoz ő zacskózta a dohányt fél kilogrammos adagokba.

A megrendelők és a megbízók kilétének felderítése még most is tart.

A férfit gyanúsítottként hallgatták ki orgazdaság bűntette miatt.

Címkék: dohány, illegális, Monok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.