Városlista
2026. február 26, csütörtök - Edina

Hírek

2012. Február 18. 13:28, szombat | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Iráni hadihajók érkeztek a Földközi-tengerre

Iráni hadihajók érkeztek a Földközi-tengerre

Iráni hadihajók érkeztek szombaton a Földközi-tengerre a Szuezi-csatornán át – jelentette be az iráni haditengerészet parancsnoka, Habibulla Szajjári tengernagy az IRNA iráni hírügynökség jelentése szerint.

Az admirális részleteket nem közölt sem a hadihajók számáról, sem a típusáról, sem az úti céljukról. Ez már a második iráni haditengerészeti erőfitogtatás a Földközi-tengeren. Iráni hadihajók először tavaly februárban keltek át a Szuezi-csatornán az iszlám forradalom 1979 évi győzelme óta, hogy megmutassák az Iráni Iszlám Köztársaság tengeri hatalmát. A művelet éles hangvételű reagálásokat váltott ki Izraelben és az Egyesült Államokban.

A szombaton a Földközi-tenger vizeire érkező iráni hadihajók feltehetően a Sahid Kandi romboló és a Karg kísérőhajó, amelyek február eleje táján iráni sajtójelentések szerint több napot töltöttek a szaúd-arábiai Dzsidda vörös-tengeri kikötőben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld

Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni

Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.