Hírek
2021. Szeptember 07. 12:09, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Ismét nagy vakcinaszállítmány érkezett Magyarországra

A héten újabb, több mint 250 ezer adag Pfizer/BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra - tudatta a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden közleményben az MTI-vel.
A legutóbbi már a 38. magyarországi szállítmány a két vállalat által fejlesztett, Comirnaty nevű oltóanyagból, ezzel az országba szállított vakcina mennyisége meghaladja a 8,5 millió adagot.
Magyarországra a Pfizer több mint 8 hónapja szállítja heti rendszerességgel a Covid-19 elleni védekezést támogató vakcináját - jelezték.
Az első negyedévben több mint másfél millió adag, a második negyedévben több mint 4,6 millió adag, a harmadik negyedévben pedig 3,2 millió adag vakcinát szállítottak a magyarországi oltópontokra.
A Pfizer és a BioNTech eddig több mint 1,2 milliárd adag oltóanyagot állított elő és juttatott el a világ több mint 100 országába, területére. A jelenlegi előrejelzések szerint 2021 végéig a kiszállított adagok száma elérheti a 3 milliárdot - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól