Hírek
2024. November 25. 08:02, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Jövő vasárnaptól megvásárolhatók a 2025-ös autópálya-matricák

December 1-jétől megvásárolhatók a 2025-ös autópálya-matricák. Jövőre ismét emelkednek mind az autópálya-matrica árak, mind a büntetések -
közölte a Voxinfo Kft., a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. hivatalos viszonteladó partnere vasárnap közleményben az MTI-vel.
Mint írták, a 2025-ös éves matrica 59 210 forintért lesz megvásárolható.
Jövőre az alap pótdíj 26 640 forintra emelkedik, amely 60 napon túli fizetés esetén 91 780 forintra nő személyautó esetében.
Megjegyezték, még mindig nagyon magas az autópálya-használattal kapcsolatos büntetések aránya: a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. csak tavaly mintegy 1 millió pótdíjat szabott ki a matrica nélküli kocsikra, további 1,5 millió esetet pedig külföldi behajtópartnereknek továbbított.
Az Autópályamatrica.hu online felmérést végzett novemberben, hogy feltárja azokat az okokat, amelyek a matricák hibás kezeléséhez vezetnek, ugyanis a legtöbb panasz továbbra is a jogtalannak érzett büntetések miatt érkezik. A szakportál kutatásában több mint ezren vettek részt.
Az érintettek több mint 40 százaléka több hónap elteltével kapott csak értesítést a jogosulatlan úthasználatról, így előfordult, hogy emelt pótdíjat kellett fizetniük, és akik nem online vásároltak, már bizonyítani sem tudták, hogy volt matricájuk.
Sokan azért halmozták a büntetéseket, mert jóhiszeműen azt gondolták, hogy érvényes a matricájuk vagy nem is vették észre, hogy hibáztak, és mire megkapták az első felszólító levelet, addigra már többször is jogosulatlanul használták az autópályákat - részletezték a felmérést.
Aláhúzták, a válaszadók 70 százaléka nem tud arról, hogy az éves országos matrica megvásárlása lehetőséget ad a büntetés kiváltására, aki pedig tudja, az többnyire azzal nincs tisztában, hogy az nem jár automatikusan: a NÚSZ-nál kérvényezni kell a jóváírást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól