Hírek
2011. Július 11. 14:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kétélű fegyver a béremelés
A kisebb keresetűek kompenzálásáról szóló rendelet jövő évi hatályba lépése miatt veszélybe kerülhet sok cég versenyképessége.
A Világgazdaság információi szerint a Magyar Villamos Műveknél már megtörtént a bérkompenzáció és a MÁV is 'lépett' már. A versenypiaci cégeknél nem automatikus az emelés.
A Videotonnál is megtörtént a béremelés, de Sinkó Ottó vezérigazgató szerint csak azért, mert a cég eredményessége ezt lehetővé tette. A 2012-től kötelező szintű emelésre viszont nem látszik több tartalék.
A szabályozással a kormány az egykulcsos jövedelemadó bevezetéséből adódó azon hátrányt kívánja a munkáltatókkal kiegyenlíttetni, amely a kisebb keresetű dolgozókat sújtja. Értelemszerűen tehát azoknak a társaságoknak kell mélyebben a zsebükbe nyúlni, amelyeknél nagyobb a kiskeresetűek aránya. A cél a bruttó 300 ezer forint alatti bérek nettó értékének megőrzése. Azt, hogy ennek érdekében mekkora béremelésre van szükség, a kormány rendeletben fogja közölni, az emelést elmulasztókat pedig kizárná a közbeszerzésből és a támogatásokból. Becslések szerint a rendelet a hazai dolgozóknak legalább a kétharmadát érintené.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
