Hírek
2015. Augusztus 13. 07:03, csütörtök |
Külföld
Forrás: Gräf Szilvia, az MTI tudósítója jelenti:
Kiesett a hintából egy kislány egy ausztriai vidámparkban

Mesterséges kómában tartják azt a négyéves kislányt, aki egy szabadidőparkban esett ki a hintából és súlyos fejsérülést szenvedett Salzburg tartományban.
Az Egyesült Arab Emírségekből érkezett kislány családjával turistaként látogatott el a ferleiteni parkba, ahol a Jungle Loop fantázianevű hinta ananászalakú fülkéjébe szállt. Az édesapja már bent ült, ölében a kislány kétéves testvérével. A kislány édesapja mellé ült. Az automatikusan záródó biztonsági öv túl nagy volt neki, a gyerek a hintázás közben felállt és több métert zuhanva kiesett.
A hinta használati utasítása szerint nyolc éves kortól lehet beszállni, azonban az erre figyelmeztető felirat csak németül volt olvasható, bár a parkban a kiírások részben arab nyelven is szerepelnek.
Szerencsére éppen a park vendégei között volt egy orvos is, aki rögtön el tudta látni a gyereket, akit később helikopterrel a salzburgi kórházba vittek. A kislány jelenleg az intenzív osztályon fekszik mélyaltatásban, állapota stabil.
A szakértők kizárták annak lehetőségét, hogy a hinta elromlott volna, hiszen annak állapotát rendszeresen ellenőrizték. Arról még nem lehet pontosan tudni, hogy az apa tisztában volt-e a hinta veszélyeivel. A hinta érmével működik, és botkormánnyal lehet irányítani a sebességét, a magasságát és a fülke irányát.
Az illetékes rendőri szóvivő tájékoztatása szerint az apa ellen eljárást indítottak gondatlanság miatt.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten
2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld
Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták
A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.
2025. Május 05. 07:56, hétfő | Külföld
Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
Az izraeli hadsereg (IDF) szombat éjjel bejelentette, hogy több tízezer azonnali behívót küldött ki a tartalékosoknak az iszlamista Hamász terrorszervezet ellen a Gázai övezetben jövő hétre tervezett hadművelethez.