Hírek
2011. Július 08. 14:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Közel 120 családnak adott telket a város ingyen
Július 11-ig lehet pályázni Hódmezővásárhely Arany utcában található két ingyen telekre-tudatta a város portálja.
Az önkormányzat azoknak a 35 év alatti, vásárhelyi házaspároknak a jelentkezését várja, akik gyermeknevelést vállalnak. Az önkormányzat az elmúlt években közel 120 vásárhelyi család számára tudott így otthont biztosítani.
Újra meghirdette az önkormányzat az Arany utcai két ingyen telket. Ezeket korábban már kiosztották, de a jelentkezők végül visszaadták a városnak. Akét beépítésre szánt területre ismét lehet pályázni.
- Július 11-ig lehet jelentkezni a két ingyen telekre azoknak, akik építkezni szeretnének. Az ehhez szükséges adatlapot a Lakás- és Helységgazdálkodási Csoportnál, a Polgármesteri Hivatal földszint 22-es szobájában lehet beszerezni. Ezt kell kitölteni és a kért mellékleteket hozzácsatolni. A beérkezett pályázatokat a Lakásügyi Tanácsadó Testület bírálja el, és ők tesznek majd javaslatot arra, hogy az önkormányzat kivel kössön szerződést. Az ügyet a soron következő közgyűlés tárgyalja majd - mondta Makó András aljegyző.
Az önkormányzat azoknak a 35 év alatti, vásárhelyi házaspároknak a jelentkezését várja, akik már most gyermeket nevelnek, vagy vállalják, hogy családot alapítanak és a szerződéskötéstől számított 2 éven belül felépítik házukat. Az elmúlt években közel 120 ilyen beépítésre szánt ingyen telek talált gazdára Hódmezővásárhelyen. A kezdeményezés célja, hogy a fiatalok saját otthont alapítsanak a városban és itt találják meg boldogulásukat.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
