Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2021. Október 16. 07:00, szombat | Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Lefejeztek egy idős nőt az otthonában Franciaországban

Lefejeztek egy idős nőt az otthonában Franciaországban

Lefejeztek egy 77 éves nyugdíjas tanítónőt a dél-franciaországi Agde településen található otthonában. A gyilkosság feltételezett elkövetőjét, aki ismerte az áldozatát, őrizetbe vették - közölte a helyi ügyészség.

A rendőrség szerda este találta meg az áldozat holttestét az otthonában. A megölt nő - férje két évvel ezelőtti halála óta - egyedül élt a házban. A hatóságokat a párizsi régióban élő egyik fia riasztotta, miután két napja nem volt híre az anyjáról, pedig általában naponta hívták egymást telefonon. A férfi az anyja háza térfigyelő kamerájának felvételén a házban feltűnő rendetlenséget és egy gyanús árnyékot látott a földön, ezért hívta fel a rendőrséget.

Az ügyészség azt közölte, hogy a rendőrség az áldozat fejét a konyhaasztalra helyezve találta meg, a földön heverő teste mellett. A házban betörésre utaló nyom nem volt, a kertkapu be volt zárva, a házajtó viszont nem.

A feltételezett elkövetőt csütörtök este vette őrizetbe a rendőrség az Agde-tól nem messze található Vias településen.

Raphaël Balland, Béziers városának ügyésze szerint az 51 éves férfit emberölés gyanújával állították elő, s a nyomozás jelenlegi állása szerint feltételezhető, hogy előre megfontoltan követte el a gyilkosságot.

A BFM hírtelevízió úgy értesült, hogy a férfi egy volt profi bokszoló, neurológiai problémákkal küzd. A Marine Le Pen vezette Nemzeti Tömörülés jelöltje volt a 2015-ös helyhatósági választásokon.

A kertben és a házban is elhelyezett térfigyelő kamerák felvételein kívül a nyomozók munkáját azt is segítette, hogy a megölt nő bankkártyáját ellopták a lakásból, és 1000 eurót felvettek vele egy bankautomatából. A gyanúsítottat az áldozat szomszédjai is ismerték a BFM hírtévé szerint, miután rendszeresen kisebb munkákat végzett a ház körül.

A terrorelhárítási ügyészség egyelőre nem foglalkozik az ügyel, a nyomozást a bűnügyi rendőrség folytatja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.