Hírek
2016. Július 27. 07:36, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Lelőttek egy orvost Berlinben, az elkövető magával is végzett

Lelőttek egy orvost kedden Berlinben, az elkövető magával is végzett, a rendőrség szerint nincsen terrorizmusra utaló jel.
Az eset a Berlin délnyugati részén fekvő Lichterfelde városrészben működő Benjamin Franklin egyetemi klinikán történt, az elkövető egy 72 éves német férfi, aki rálőtt egy orvosra, majd végzett magával. Az áldozat életveszélyes sebesülést szenvedett, nem sikerült megmenteni - közölte a német főváros rendőrsége.
A Der Tagesspiegel című berlini lap szerint az eset az arc-, állcsont-, és szájsebészeti fekvőosztályon történt. Az áldozat egy főorvos. A tettes két lövést adott le. A bűncselekmény háttere még ismeretlen, de "hangsúlyozottan nincs szélsőséges-terrorista háttérre utaló jel" - mondta Winfried Wenzel rendőrségi szóvivő.
A Der Tagesspiegel beszámolója alapján a rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, a környék valamennyi járőrét a klinikához riasztották és egy különleges bevetési egységet is mozgósítottak, amely az egész épületet átkutatta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:18, kedd | Külföld
Összeütközött két gyorsvonat Kelet-Szlovákiában, a magyar határ közelében, sok a sérült
2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld
Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást
Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.
2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld
A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel
A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld
A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek
A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.