Hírek
2011. Július 05. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Lovagi játékok Visegrádon
Minden évben július második hétvégéjén rendezik meg a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokat, amely idén július 7-10 között várja az érdeklődőket. A program a lovagi torna kivételével ingyenes.
Az idén négy naposra bővülő rendezvény minden délelőtt a templomtól a palotáig tartó királyi menettel indul. A Fő utcán a középkori város hangulatát idézik az árusok, akik a régi mesterségek portékáit kínálják a látogatóknak. Ki lehet próbálni a korabeli sportok valamelyikét is, az íjászatot, a lovaglást vagy a lándzsavetést.
Délutánonként több alkalommal tartják meg a másfél órás lovagi tornát, ahol a csehek, lengyelek, olaszok, bajorok küzdenek meg egymással. Visegrád volt a színhelye az 1335-ös királytalálkozónak, amelyen a lengyel, a cseh és a magyar király vett részt. E középkori királytalálkozó korát idézi a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok, amely immár 25 éves múltra tekint vissza.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
