Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2021. Augusztus 08. 16:09, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Már több mint egymillióan utaztak a Balatonra a MÁV járatain az idei főszezonban

Már több mint egymillióan utaztak a Balatonra a MÁV járatain az idei főszezonban

Már több mint egymillióan utaztak a Balatonra a MÁV járatain az idei főszezonban - emelte ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára vasárnap közösségi oldalán.

Schanda Tamás a bejegyzésben hangsúlyozta: a kormány azon dolgozik, hogy Magyarország egyik legfontosabb idegenforgalmi célpontja egyre kényelmesebben és gyorsabban legyen elérhető.

Tájékoztatása szerint az utasok kétharmada a déli partra, harmaduk az északira tart, a Balatonhoz vonatozók száma pedig több mint ötödével múlja felül a tavalyi adatot, és megegyezik a 2019-es forgalommal.

Rámutatott: napjaink környezetkímélő közlekedése elképzelhetetlen korszerű vasút nélkül. Felhívta a figyelmet arra, hogy a dél-balatoni vasútvonal teljes felújítása után idén nyárra az északi parton is elkészült az első szakasz villamosítása Balatonfüredig.

Schanda Tamás megjegyezte: a vasúttársaság már három emeletes motorvonatot közlekedtet a Balatonra, és bővítette IC-járatai számát, valamint kerékpáros utazási szolgáltatásait is.

A kormány célul tűzte ki, hogy a Balaton teljesen körbejárható legyen tájba illeszkedő, környezetkímélő vasúttal, a térség közlekedésének fejlesztésére összesen 300 milliárd forintot fordítanak - jelentette ki az államtitkár.

Címkék: balaton, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól